Tradycje szkółkarskie są obecne w mojej rodzinie już od trzech pokoleń. Pracę w rodzinnej szkółce Gursztyn uzupełniłam zawodowym wykształceniem:

  • W 1996 roku ukończyłam studia magisterskie na Wydziale Ogrodniczym ze specjalizacją Kształtowanie Terenów Zieleni na Akademii Rolniczej w Poznaniu,
  • W 2004 roku obroniłam tytuł doktora nauk rolniczych w zakresie ogrodnictwa na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu na SGGW w Warszawie,
  • W 2001 roku ukończyłam Podyplomowe Studium Ochrony i Konserwacji Zabytkowych Założeń Ogrodowych na SGGW w Warszawie.

Od 1996 roku, a więc już 21 lat prowadzę własną szkółkę roślin ozdobnych. Przez pierwsze 10 lat działalności prowadziłam także firmę Ogrody zajmującą się projektowaniem, realizacją i pielęgnacją ogrodów.

Asortyment produkowanych w naszej szkółce roślin jest bardzo bogaty. Staram się wprowadzać co roku nowe, piękne rośliny, które są także mało wymagające i trwałe. Śledzę najnowsze trendy odwiedzając wystawy ogrodnicze w Polsce i Europie oraz uczestnicząc w najważniejszych wydarzeniach branży ogrodniczej.

Szkółka zajmuje obecnie 22ha powierzchni. Dysponujemy nowoczesnym zapleczem technicznym, które umożliwia nam wygodną pracę. Cały zespół naszej szkółki stara się przyczyniać do tego, aby nasze rośliny spełniały Twoje potrzeby i oczekiwania.

Wiem, że piękno jest ważne w życiu i jestem dumna z tego, że możemy naszymi roślinami przyczyniać się do upiększenia Twojego otoczenia, a tym samym dania Tobie dobrej energii każdego dnia!

Serdecznie zapraszam do odwiedzenia szkółki i poznania naszych roślin!

Katarzyna Radzis

Ciekawostki

Czarcia miotła- gęste skupienie, silnie rozgałęzionych, nienormalnie rozwiniętych pędów w formie wyrośla na roślinach iglastych i liściastych spowodowane patologicznymi zmianami we wzroście pędu głównego i pąków bocznych.

Czarcia miotła

W 2104 roku Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze (The Royal Horticulture Society) ogłosiło bodziszek ‘Rozanne’ (Geranium ‘Rozanne’) „Rośliną Stulecia”.

Bodziszek 'Rozanne'

Dlaczego my ?

Zapewniamy szeroki asortyment roślin wśród których można znaleźć dużo nowości.
Oferujemy rośliny w dobrej jakości i cenie.